Endolift uygulaması son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Günümüzde güzellik uygulamaları oldukça popüler haline gelmiştir. Bu güzellik uygulamaları arasında bulunan bazı yöntemler de uzun süre kalıcılı etkilere sahip olduğu için daha fazla öne çıkmıştır. Bu yöntemlerden bir tanesi de Endolift uygulamasıdır. Endolift uygulaması, kombine bir lazer uygulamasıdır. Endolift sayesinde ciltteki çeşitli problemler çözülür ve yaşlanmanın yıkıcı etkilerinin meydana gelmesi yavaşlatılır.

Endolift Nedir?

Endolift operasyonu, cilt rejuvenasyonu ve yüz şekillendirmeyi bir arada sunan bir uygulamadır. Cilt rejuvenasyonu, cildin yaşlanma sürecini oldukça yavaşlatmak anlamına gelir. Bu yavaşlama durumu, ciltteki kollajen ve elastin gibi cildin esnekliğini ve dolayısı ile kırışmamasını sağlayan maddelerin üretiminin desteklenmesi ile mümkün hale gelir.

Sanılanın aksine ciltte meydana gelen kırışıklık gibi yaşlanma belirtileri yalnızca 35 yaş gibi ileri yaşlardan itibaren değil, 20’li yaşlar itibariyle de ortaya çıkabilir. Bu durumun yetersiz beslenme, stres ya da güneşe korumasız bir şekilde çok fazla maruz kalma gibi nedenleri bulunabilir. Bu noktada devreye; botoks gibi yapay süreçlerle değil, Endolift gibi cildin doğal yenilenme süreçleri ile yenilenebileceği güzellik uygulamaları girer.  Endolift uygulamasında kullanılan lazer ışınları sayesinde ciltteki kollajen ve elastin üretimi desteklenir. Buna ek olarak Endolift esnasında cilt altına girilen optik fiberle bölgedeki fazla yağlar yok edilir. Bu sayede bölgesel bir zayıflama ve gerilme sağlanır.

Endolift Side Effects Nedir?

Endolift side effects demek dünya genelinde Endolift uygulamasının yan etkilerini ifade eden bir terimdir. Bu terimin popüler olmasının sebebi Endolift uygulamasının dünya genelinde beğenilen ve tercih edilen bir uygulama olmasından sonra kendisini güzellik uzmanı olarak tanıtan kişiler tarafından yanlış şekillerde uygulanmasıdır. Yani, Endolift uygulaması uzman dermatologlar ve estetisyenler tarafından doğru koşullar altında uygulanmazsa Endolift side effects olarak bilinen kötü yan etkilere sebep olabilir.

Uygulamanın yan etkilerinin büyüklüğü ve ne kadar kalıcı olacağı, uygulamanın hangi tekniklerle ve hangi koşullar altında yapıldığına göre değişiklik gösterir. Ancak, Hamiyet Aritta gibi konunun uzmanı kişiler tarafından doğru koşullar altında yaptırdığınız Endolift uygulamalarının yan etkisini görmeniz, neredeyse imkansızdır. Bu durumun sebebi Hamiyet Aritta’nın sağlık alanında çok kapsamlı eğitim veren Dicle Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi mezunu olması ve tecrübeli ekibi ile beraber hastaların yan etki görmeyeceği şekilde uygulamalarını hijyenik koşullar altına gerçekleştirmesidir.

Endolift Lazer Nedir?

Endolift lazer, son dönemlerde popüler olan güzellik uygulamalarından bir tanesidir. Endolift lazer uygulamasında cilt altına saç teli kalınlığındaki optik fiberler aracılığı ile lazer enerjisi iletilir. Bu enerji sayesinde hem o cilt dokusundaki fazla yağlanma yok edilebilir hem de hücreler uyarılarak kollajen ve elastin üretimi tetiklenmiş olur. Kollajen ve elastin, cillteki kırışıklıklar ve lekelenmeler gibi birçok problemin çözülmesine yol açacak maddelerdir. Özellikle de elastin, cildin elastik olmasını sağlar. Bu elastiklik, cildin ileri yaşlarda bile kırışıklarının giderilmesini sağlar ve yeni kırışıklıkların meydana gelmesini engeller.

Endolift Lazer Göz Altı Bölgesine Uygulanır Mı?

Endolift lazer göz altı bölgesine uygulanabilir. Hatta Endolift lazer uygulamasının en çok uygulandığı bölgelerden bir tanesi göz altı bölgesidir. Göz altı bölgesi, yalnızca yaşlanmanın yıkıcı etkilerinin görülmeye başladığı 35 yaş sonrası döneminde değil, 35 yaş öncesinde de problem yaşanan bir bölgedir. Göz altı morlukları ya da torbaları, 20’li yaşlarındaki birçok kişinin belası haline gelmiştir. Bu noktada devreye Endolift lazer uygulaması girebilir. Endolift lazer uygulaması sayesinde göz altındaki torbalar yok edilebilir ve morluk görünümü giderilebilir. Ancak, göz bölgesi çok hassas bir bölge olduğu için uygulamanın çok dikkatli bir şekilde ve uygun koşullar altında yapılması gerekir. Siz de kliniğimizi ziyaret ederek ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize ulaşarak Hamiyet Aritta tarafından FDA onaylı olarak yapılan göz altı Endolift uygulaması hakkında kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Endolift Lazer Ne İşe Yarar?

Endolift lazerin faydaları oldukça fazladır. Endolift lazerin faydaları başlıca şunlardır:

Yukarıda belirtilmiş olan faydalar, Endolift lazer uygulamasının genel faydalarıdır. Uygulamanın yapıldığı bölge ve seans sayısı gibi faktörler doğrultusunda uygulamadan elde edilen faydalar değişiklik gösterebilir. Buna ek olarak uygulamayı gerçekleştirecek olan uzman ile uygulamadan beklentinizi açık bir şekilde paylaşmanız da uygulamadan en yüksek verimi elde edebilmeniz açısından önemlidir. Hamiyet Aritta, hastaları ile uygulama öncesinde görüşerek hastanın beklentilere göre uygulama sürecini yönetir ve uygulamadan en yüksek verimi almanızı sağlar.

Endolift Yaptıranların Yorumları Nasıldır?

Endolift yaptıranların yorumları, uygulamanın hangi klinikte ve kim tarafından yapıldığına göre değişkenlik göstermektedir. Kliniğimize gelerek Hamiyet Aritta tarafından Endolift lazer tedavisi alan hastalarımızın büyük bir çoğunluğu uygulamadan çok memnun kaldıklarını belirtmişlerdir. Bu memnuniyetin sebebi Endolift lazer uygulamasının birçok estetik uygulamasına göre daha kapsamlı ve uzun süre kalıcı etkilere sahip olmasıdır. Bu etkiler sayesinde yüz bölgesinin genelinde çok daha estetik bir görünüm elde edilebilir ve ciltteki birçok problem giderilebilir.

Endoliftin Zararları Nelerdir?

Endoliftin zararları çoğunlukla yanlış uygulamalar sonucunda ortaya çıkan zararlardır. Endolift uygulamasının yanlış uygulanmasından dolayı ortaya çıkabilecek zararlar başlıca şunlardır:

Yukarıda belirtilmiş olan zararlı etkiler ile karşılaşmamak için Endolift uygulamasını kliniğimiz gibi güvenilir yerlerde yapmanız gerekir. Aksi taktirde cilt problemlerinizi düzeltmeye ve daha estetik bir görünüm elde etmeye çalışırken daha büyük cilt problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz ve yüzünüzün estetik görünümü tamamen bozulabilir.

Endolift Acıtıyor Mu?

Endolift uygulamasının acıtıp acıtmayacağı kişiden kişiye göre değişebilir. Acı eşiği, her insanda farklıdır ve bu eşiğin düşük ya da yüksek olması sonucunda kişi Endolift uygulaması esansında hiç acı hissetmeyebilir ya da dayanılmaz bir acı hissedebilir. Ancak, genel olarak Endolift uygulaması, çok fazla acıtan bir uygulama değildir. Bu durumun sebebi uygulamada birinci sınıf kalite optik fiber kullanılmasıdır. Bu optik fiberler hem kalitesinden dolayı hem de saç teli kalınlığında oldukları için deri altına girdikleri esnada canınızın acımasına yol açmazlar. Buna ek olarak Endolift uygulaması öncesinde uygulama bölgesine anestezi kremi gibi bölgeyi uyuşturan ve acı çekmenize engel olan ilaçlar da uygulanabilir. Bu sayede acı çekme ihtimaliniz neredeyse sıfıra düşürülmüş olur.

Endolift Uygulaması Kimlere Uygulanır?

Endolift uygulamasının uygulanacağı kişiler, duruma göre değişebilir. Endolift uygulaması genellikle 28 yaşının üstündeki kişilere uygulanan bir uygulamadır. Bu durumun sebebi çoğu insanın yaşlanmanın etkilerini 28 yaş itibariyle hissediyor olmasıdır. Ancak, bazı kişiler güneş ile aşırı temas gibi farklı nedenlerden dolayı 20’li yaşlarının başında da küçük kırışıklıklar gibi yaşlanma etkileri ile karşı karşıya kalabilirler. Bu durumda 20’li yaşlarının başındaki kişilere de Endolift yapılabilir. Endolift uygulamasını en çok tercih eden kişiler, yüzünde simetrik ve fresh bir görünüm elde etmek isteyen kişilerdir.

Endolift Uygulaması Kimlere Uygulanamaz?

Endoliftin uygulanamayacağı kişiler, 20 yaş altındaki kişilerdir. 20 yaş öncesi dönemde kişilere Endolift gibi estetik uygulamalarının yapılması, fazla verim elde edilebilmesine engel olur ve çoğunlukla gereksiz görülür. Buna ek olarak Endolift uygulaması 65 yaşının üzerinde olan ve çok fazla sarkma problemi yaşayan kişilere de uygulanmaz. Bu kişilerin, estetik ameliyatlar gibi daha büyük operasyon ile cilt problemlerini çözmeleri gerekir.

Endolift Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Endolift öncesi dikkat edilmesi gerekenler başlıca şunlardır:

Endolift Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Endolift sonrası dikkat edilmesi gerekenler başlıca şunlardır:

Endolift Etkisi Ne Zaman Başlar?

Endolift uygulamasının etkisi, genellikle uygulamadan 2 hafta sonrasında başlar. Ancak, bazı kişilerde cilt tipinin çok hassas olması gibi sebeplerden dolayı uygulamanın etkileri 1 ay sonra da görülebilir. Buna ek olarak Endolift etkisi 2 hafta ya da 1 ay gibi kısa bir sürede görülebilse de cildin uygulamadan sonra tamamen iyileşmesi ve normale dönmesi 1 yıl sürebilir.

Endolift Ne Kadar Kalıcı?

Endoliftin kalıcılığı, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Endolift uygulaması genellikle 2 ya da 3 yıl gibi uzun süreler boyunca kalıcılık sağlayan bir estetik uygulamadır. Endoliftin uzun süre boyunca kalıcı olmasında kişinin uygulama sonrasında yaptıkları ve cilt tipi gibi faktörler de etkilidir. Endoliftin uzun süre boyunca kalıcı olmasını sağlamak istiyorsanız şunlara dikkat etmeniz gerekir:

  1. Kilo Kontrolüne Dikkat Etmek

Endolift, cilde gerginlik sağlayan bir uygulamadır. Bu yüzden Endolift yaptıran kişinin aniden kilo alması ya da kilo vermesi cildin elastikliği konusunda problem yaratacak ve uygulamanın sağladığı gerginlik etkisinin kalıcı olmamasına yol açacaktır.

  1. Uygun Cilt Bakım Ürünleri Kullanmak

Endolift uygulaması da dahil olmak üzere bütün estetik uygulamalar sonrasında uygun cilt bakım ürünlerini kullanmak, cilt sağlığını arttırarak uygulamanın olumlu etkilerinin kalıcılık süresini arttırmak için önemlidir. Yanlış ya da kalitesiz ürünleri kullanmak, cildinizde bariyerin zarar görmesi gibi kırışıklığa ya da lekelere yol açacak durumların meydana gelmesini sağlar. Bu yüzden de Endolift uygulamasının ışıltı etkisi gibi olumlu etkileri kısa sürede yok olabilir.

  1. Endolift Yaptırmak İçin Uygun Bir Klinik Seçmek

Endolift de dahil olmak üzere herhangi bir estetik uygulama yaptırırken uygulamadan ne kadar verim alacağınız ve bu verimin ne kadar süre kalıcı olacağı, uygulamayı hangi koşullar altında yaptırdığınıza göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden Hamiyet Aritta gibi alanında uzman ve hasta memnuniyetini ön planda tutan isimlerden yardım almak, Endolift uygulamasının kalıcı olması açısından önemlidir.

  1. Uygulama Öncesi ve Sonrası İçin Verilen Tavsiyelere Uymak

Endolift uygulamasının hem öncesi hem de sonrası için uygulamayı gerçekleştirecek olan uzman tarafından bazı tavsiyeler verilecektir. Bu tavsiyelere uymasanız endoliftin kalıcılık süresi oldukça kısa olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir