Endolift, son dönemlerde popüler olan bir güzellik uygulamasıdır. Endolift nedir sorusunu soran kişilere verilecek en net cevap bu uygulamanın yüz şekillendirme ve cilt rejuvenasyonunu bir arada sunan bir uygulama olduğunu söylemek olur. Endolift, sayesinde cilt altı doku uyarılır ve bu uyarılma sonucunda kollajen ve elastin üretimi desteklenmiş olur. Kollajen ve elastin, cildin yaşlanmasını önleyen ve ciltteki akne lekesi gibi problemleri gideren iki maddedir. Bu iki maddenin yeterli bir şekilde salgılanamaması ya da dışarıdan müdahaleler ile alınamaması, kişinin erken yaşta kırışıklık problemiyle yaşamasına ya da en ufak bir sivilce çıktığında bile aylarca bu sivilcenin lekesi ile karşı karşıya kalmasına yol açar.

Gıdı Endolift Nedir?

Gıdı Endolift, Endolift uygulamasının gıdı bölgesi olarak adlandırılan baş ve boyun bölgesi arasındaki yere uygulanmasıdır. Gıdı bölgesi olarak adlandırılan bölge, genç yaşlarda bile aşırı kilo alıp verme ya da çok kuru bir cilt tipine sahip olma gibi nedenlerden dolayı kırışabilen bir bölgedir. Bu bölgenin kırışması, kişinin yüzü ya da vücudu ne kadar estetik olsa tam anlamıyla estetik bir görünüm elde edememesine yol açabilir. Bu noktada devreye gıdı Endolift uygulaması girebilir. Gıdı Endolift uygulaması sayesinde gıdı bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar giderilebilir ve bölgesel bir yağ yok edimi başladığı için gıdı bölgesinde gergin bir görünüm elde edilir. Bu sayede kişi, istediği gibi estetik bir görünüm elde edebilir.

Endolift Lazer Nedir?

Endolift lazer, lazer teknolojisinin cilt problemlerinin giderilmesi ve bölgesel bir incelme için kullanılmasıdır. Endolift lazer esnasında cilt altına optik fiberler aracılığı ile lazer enerjisi iletilir. Bu lazer enerjisi sayesinde hem cilt altı yağ dokusunda pozitif anlamda bir yıkım başlar hem de kollajen ve elastin üretimi desteklenmiş olur. Cilt altı yağ dokusunda pozitif anlamda bir yıkımın meydana gelmesi demek, o bölgede sarkık görünüme yol açan yağın yok olması anlamına gelir. Buna ek olarak kollajen ve elastin üretiminin desteklenmesi ise ciltteki sivilce lekesi gibi renk eşitsizliği problemlerinin giderilmesi ve cildin daha elastik olması sayesinde kırışıklıkların engellenmesi anlamına gelir. Özetle Endolift lazer, kişinin kırışıklık ve leke problemi gibi birçok cilt sorunundan kurtulabileceği uygulamalardan bir tanesidir.

Endolift Ne Kadar Kalıcı?

Endoliftin kalıcılığı bazı faktörlere bağlı olarak şekillenir. Kişinin genel sağlık durumuna önem verdiği ve önerilere uyduğu durumlarda Endolift lazer genellikle 2 ya da 3 yıl kalıcılık sağlar. Endoliftin daha kalıcı olması için uygun bir beslenme planı dahilinde beslenmek, güneşten korunmak ve kilo kontrolüne dikkat etmek gibi konularda hassas davranmanız gerekir. Kliniğimizi ziyaret ederek uzmanlarımız tarafından yapılacak analizler sonucu cilt tipiniz ve yaşınız gibi faktörlerden dolayı Endolift uygulamasının etkisini ortalama olarak ne kadar görebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Endolift Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Endolift uygulamasının yan etkileri, yanlış uygulama sonucunda ortaya çıkabilen yan etkilerdir. Endolift nedir sorusundan sonra en çok sorulan soru da Endolift uygulamasının yan etkilerinin neler olduğudur. Yanlış şekillerde ve uygun olmayan koşullar altında yapılan Endolift uygulamasının yan etkileri şunlardır:

Endolift Fiyatı Ne Kadar?

Endolift fiyatı, uygulamayı yapacak olan uzmanın tecrübesi ve söz konusu olan özel hastane ya da kliniğin sahip olduğu olanaklara göre değişebilir. Endolift uygulaması için fiyat araştırması yaparken, aşırı ucuz fiyat veren güzellik merkezleri ya da kliniklere güvenmemeniz gerekir çünkü bu tür yerler çoğunlukla yanlış şekillerde ve ucuz malzemeler ile uygulama yaparlar. Kliniğimizi ziyaret ederek ya da bizimle sosyal medya hesaplarımız üzerinden iletişime geçerek Hamiyet Aritta ve tecrübeli ekibi tarafından birinci sınıf kalite malzemelerle yapılacak Endolift uygulaması hakkında fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Endolift Neden Tercih Edilir?

Endoliftin tercih edilme nedenleri başlıca şunlardır:

  1. Ekonomik Açıdan Daha Avantajlı Olması

Endolift uygulamasının son dönemlerde popüler olmasının sebebi botoks gibi gençleşme uygulamalarına oranla ekonomik açıdan daha avantajlı olmasıdır. Bu durum, botoks uygulaması gibi gençleşme uygulamaları maksimum 6 aylık etki sağlarken, Endolift uygulamasının ise 3 yıl gibi uzun süreler boyunca etki sağlayabilmesidir. Yani, Endolift lazer yaptırmak anlık olarak bakıldığı zaman botoks uygulamasından daha maliyetli olsa da uzun süreleri göz önüne alınca ekonomik açıdan daha avantajlıdır.

  1. Doğal Bir Görünüm Sağlaması

Birçok kişi gençleşmek ve cildindeki bazı problemlerden kurtulmak için botoks uygulaması gibi uygulamaları yaptırmayı düşünür. Ancak, botoks uygulamasının doğal olmayan görünümünden dolayı bu düşüncelerden vazgeçerler. Bu noktada devreye Endolift uygulaması girebilir. Endolift, cildin doğal süreçlerini destekleyerek fazla yağ dokusundan kurtulmasını ve kırışıklık ya da akne izi gibi problemlilerinin iyileşmesini sağlar. Bu yüzden Endolift, daha doğal bir görünüm isteyenler için ideal bir uygulamadır.

  1. Cildin Problemlerini Düzeltip Daha Estetik Bir Görünüm Sağlaması

Endolift, birçok güzellik uygulamasının aksine tek bir etkiye sahip değildir. Endolift sayesinde hem ciltteki kırışıklık ya da iz görünümü gibi problemler düzelir hem de cildin fazla yağ dokusu yok edilerek estetik bir görünüm kazandırır.

Endolift Kaç Seansta Yapılır?

Endolift seans sayısı, söz konusu olan hastanın beklentileri ve yaşı gibi faktörlere bağlı olarak şekillenir. Endolift, genel olarak tek bir seansta uygulanır. Ancak, hastanın beklentileri çok büyükse ve yaşı çok ileri ise 1 yıl içerisinde 2 seans şeklinde uygulanabilir. Endolift nedir ya da Endolift kaç seans yapılır gibi sorularınıza net cevaplar bulabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir